Primerol to marka innowacyjnych olejów silnikowych, przekładniowych, płynów transmisyjnych oraz specjalistycznych preparatów smarnych, należąca do Alvagar Y Peal SL . Poprzez korzystanie z najnowszych rozwiązań technologicznych i wieloletnich doświadczeń lidera technologicznego na rynku motoryzacyjnym firmy Alvagar Group, marka PRIMEROL wyznacza nowe trendy w segmencie olejowym branży automotive.

  • Produkty PRIMEROL posiadają właściwości TRYBOLOGICZNE, dzięki którym zapewniają najlepsze smarowanie i najwyższą ochronę. Ponadto wydłużają żywotność podzespołów w których są stosowane, a także zmniejszają zużycie paliwa.
  • Poprzez wykorzystanie NANOTECHNOLOGII  w procesie produkcji, oleje silnikowe PRIMEROL poprawiają pracę silnika. Charakteryzują się doskonałymi właściwościami przeciwutleniającymi, antykorozyjnymi i czyszczącymi, zapewniając maksymalną ochronę silników benzynowych, Diesla, turbodoładowanych i atmosferycznych.
  • Wszystkie oleje silnikowe PRIMEROL spełniają wymogi producentów samochodów. Część z nich może więc być z powodzeniem stosowana w samochodach z filtrami DPF/FAP oraz z zachowaniem procedur Long Life Service.
  • Linia olejów PRIMEROL stosowana w układach przeniesienia napędu redukuje tarcie oraz wydłuża żywotność i trwałość wszystkich elementów skrzyń biegów (manualnych i automatycznych), dyferencjałów, układów wspomagania i in.
  • Produkty PRIMEROL zachowują swoje nadzwyczajne właściwości zarówno w bardzo niskich jak i wysokich temperaturach oraz ciężkich warunkach eksploatacji (pojazdy flotowe, pojazdy do sportów motorowych, pojazdy do zadań specjalnych).
  • Z powodu odporności na ekstremalne przeciążenia i temperatury, oleje PRIMEROL z powodzeniem znajdują swe zastosowanie w motorsporcie.
  • Wykorzystanie nowatorskich rozwiązań w połączeniu z uważnym słuchaniem opinii i uwag klientów pozwoliło marce PRIMEROL uzyskać pozycję lidera technologicznego na rynku motoryzacyjnym. Nieustanne badania najwyższej klasy specjalistów pozwalają na stałe poszerzanie oferty i udoskonalanie produktów.